X
X

FİRMAMIZDA SAĞLANAN HİZMETLERİN KULLANIMI VE İŞLEYİŞİ HAKKINDA KULLANICI AYDINLATMA METNİ

DetayHost® dünya genelindeki müşterilere alan adı (domain), web hosting, sunucu kiralama ve barındırma hizmeti sunar ve her bir müşteriyi korumak ve mevcut en iyi hizmetleri sunmakla yükümlüdür. DetayHost®'ın tüm müşterileri aşağıdaki hizmet anlaşmalarına tabidir.

İŞBU HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HÜKÜMLERİ YASAL HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ BİLGİLER İÇERMEKTEDİR.

 • DetayHost Yazılım ve İnternet Hizmetleri Kısaca “DetayHost” ve “detayhost.net” ve “Firmamız” olarak anılır.
 • Müşteri ve Kullanıcı tanımları, DetayHost ve detayhost.net web sitesi üzerinden ürün/hizmet satın alan kişi yada kuruluşları temsil eder.

 

Kullanıcıların kendisine detayhost.net adlı web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden ulaşarak hesap oluşturan, alışveriş yapan ve menfaat sağlayan tüm müşteriler, aşağıdaki ana madde ve alt maddelerden oluşan şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılmaktadır. Aşağıda belirtilen tüm şartlar, koşulları kabul etmeden, kullanıcı hesap oluşturmak ve ürün/hizmet alımı yapabilmek mümkün değildir. Hesap oluşturan ve ürün/hizmet alımı yapan tüm kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul ederek ilerleyebilmektedir.

 

Bu sözleşme; üyelik ve ürün/hizmet alımı esnasında müşterinin onayına sunulmakta, kabul etmeden ilerlemesine izin verilmemektedir. Ayrıca sitenin alt kısmında sürekli ilanen yayındadır. İncelemek ve okumak müşterinin sorumluluğundadır.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dahilinde yerine getireceklerini kabul ve beyan ederler.

 

Önemli

BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE DetayHost ARASINDA HİZMET KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! KULLANIM SÖZLEŞMESİ FESİH, GARANTİ BİLGİSİ, SORUMLULULARI VE UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

 

Üyelik

Müşteriler üye olurken istenen bilgileri (adı, soyadı adres bilgileri vb.) mutlaka doğru girmelidir. Bu işlem güvenlik açısından ve fatura kesimlerinde sorun yaşanmaması için zorunludur. Bu bilgileri kasıtlı olarak yanlış girilmesi durumunda DetayHost hesap bilgilerini yanlış giren kullanıcıların, ücretlerini ödemiş olsalar dahi, bilgilerini düzeltene kadar hesaplarını askıya alınacaktır ve bilgileri güncellenene kadar aktif edilmeyecektir. Düzeltme için belirli bir süre verilecek, verilen sürede bu işlem gerçekleşmediği takdirde hizmet sonlandırılacak verilen ücret kesinlikle iade edilmeyecektir.

 

Hesap Kurulumu ve Bildirimler

Sipariş geçilmiş olan ürünler/hizmetler ödeme yapıldıktan sonra aktif edilecektir. DetayHost, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir. Müşteri online kayıt esnasında ve/veya daha sonra DetayHost'a bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. DetayHost'a müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, müşteri DetayHost'a hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

 

Genel Açıklamalar

Bu Genel Hizmet Sözleşmesi Şartları (bu “Sözleşme”), uluslararası satış ve pazarlama faaliyetleri ile muhasebe ve faturalandırma DetayHost Yazılım ve İnternet Hizmetleri; (bundan sonra DetayHost olarak anılacaktır) ile MÜŞTERİ (bundan böyle “Siz” veya “Müşteri” olarak anılacaktır) arasında akdedilmiş ve elektronik ortamda kabul edildiği tarihten itibaren yürürlük kazanmış bir sözleşmedir. Bu Sözleşme ile birlikte DetayHost'a ait web sitesi www.detayhost.net (bu “Site”) ve bu sitede bulunan tüm ürün ve hizmetlerin (tümüne birden “Hizmetler") genel hüküm ve şartlar başlığı altında düzenlenmiş olduğu taraflarca kabul edilmiş olup, bu Sözleşme ile satın aldığınız ya da bu site aracılığıyla erişim sağladığınız hizmetler için geçerli olan özel hüküm ve şartların yanı sıra yürürlüktedir.

Bu Sözleşmeyi elektronik olarak kabul etmeniz bu Sözleşmeyi ve beraberinde işbu Sözleşmeye referans olarak ilave edilmiş olan detayhost.net isimli web adresinde yer alan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri okuduğunuz, anladığınız, mutabık olduğunuz ve bu Sözleşme hükümlerinin tarafınız için bağlayıcı olduğunu kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Gizlilik Politikası, detayhost.net/tr/kisisel-veriler-ve-genel-gizlilik-sozlesmesi adresi üzerinde duyurulan gizlilik ilkeleri ile ilgili prensiplerin belirtildiği politikadır.

İşbu Sözleşme ’de kullanılan “biz”, "bize” ya da “bizim" terimleri DetayHost anlamına gelecektir.

“Siz”, “Sizin” “Müşteri” ya da “Kullanıcı” terimleri işbu Sözleşmeyi kabul eden tüm kişi ya da kurumlar anlamına gelecektir.

DetayHost sadece ve mutlak surette kendi inisiyatifinde olmak üzere, işbu Sözleşmeyi ve işbu sözleşmeye dahil edilmiş olan kurumsal politikaları ve/veya sözleşmeleri her zaman değiştirebilir ya da yenileyebilir. Söz konusu değişiklikler ya da yenilemeler (i) bu değişiklik ya da yenilemeleri size bildireceğimiz e-posta duyurusunun tarihi ya da web sitesinde yer aldığı tarih yani (ii) “Son Revizyon Tarihi” itibari ile derhal yürürlüğe girecektir.

 

Sitenin Hizmetlerinden Yararlanabilme Şartları

Bu Siteden ve bu Sitede bulunan Hizmetlerden sadece, yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabilecek olanlar yararlanabilir. Bu Siteyi ve bu Sitede bulunan hizmetleri kullanmakla kendinizin; (i) en az on sekiz (18) yaşında olduğunuzu ve/veya (ii) yürürlükte bulunan kanunlar kapsamında yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabilme ehliyetine başkaca yollarla sahip olduğunuzu kabul beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Eğer bu Sözleşmeyi kurumsal niteliği olan herhangi bir kurum adına akdediyorsanız, söz konusu kurumsal yapıyı işbu Sözleşmede yer alan hüküm ve şartlara göre temsil ve ilzam etmek için gerekli yasal yetkiyi haiz olduğunuzu kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Bu durumda “siz”, “sizin” ya da “Kullanıcı” terimleri bu kurumsal yapıyı ifade eder. Şayet, işbu Sözleşmeyi elektronik ortamda kabul etmenizden sonra DetayHost tarafından, söz konusu kurumsal yapıyı ilzam etmek için yasal yetkinizin olmadığı tespit edilirse, ödeme yükümlülükleri de dahil ve bununla sınırlı olmamak üzere, işbu Sözleşmede yer alan yükümlülüklerden kişisel olarak sorumlu olacağınız bilgileriniz dahilindedir.

DetayHost, sahih ve kaynağı sizin kurumsal yapınızın yetkili bir temsilcisinden geldiği izlenimini makul surette uyandıracak herhangi bir talimata, ihbara, belgeye ya da benzeri iletişime itimat etmesi sonucu meydana gelecek hiçbir kayıp ya da zarardan sorumlu olmayacaktır. Bu talimat, ihbar, belge ya da iletişimin sahihliği hakkında makul şüphe olması durumunda, DetayHost ek olarak söz konusu bilgilerin sahihliğini onaylamanızı isteyebilir. Ancak bu onaylama talebi DetayHost'ın mükellefiyeti değildir.

 

1. SORUMLULUKLAR

1.1 Sitemizde satışta olan web yazılımları ve ona bağlı tüm sayfalar detayhost.net'nin malıdır ve onun tarafından işletilir. detayhost.net, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler ile sözleşmeler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

1.2 detayhost.net, üyenin sözleşme konusu ürünlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

1.3 Müşteri, DetayHost ürünlerinin kullanımında, tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka faaliyetlerde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aksi halde bu faaliyetin tespiti halinde, o anki satın almış olduğu tüm ürünler ile müşteri hesabının sorgusuz sualsiz iptal edileceğini ve hiçbir şekilde geri ödeme yapılmayacağını kabul ve beyan eder.

1.4 Site üzerinden deneme amaçlı sahte sipariş verilmesi yasaktır. Tespit edildiği taktirde hesapları iptal edilecek olup mevcut hesap bilgileri ile bir daha hesap oluşturulamaz.

1.5 Müşteri, satın alacağı hizmete ek olarak istek ve düzenlemeler için detayhost.net'nin belirleyeceği ücreti ayrıca ödeyeceğini kabul ve beyan eder. Müşteri hizmetinde, sonradan yaptıracağı ek istek ve düzenlemeler ile ilgili hak talebinde bulunamaz. Müşteri, hizmetin sadece kullanım hakkını almakta olduğu gibi sonradan yaptırdığı ek isteklerinde sadece kullanım hakkını satın almaktadır. Böylelikle müşterinin yapılan ek düzenleme ve isteklerin bir benzerinin başka bir müşteri veya siteye eklenmemesi veya genel satışta kullanılmamasını talep etme hakkı yoktur. (Eğer ek bir sözleşme veya anlaşma yok ise.)

 

2. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

2.1 İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, ve ürünler tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

2.2 Site’de yer alan tüm ürünler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz ve aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

2.3 Site içerisinde detayları verilen tüm ürünlerin, görsel tasarım ve kaynak kodları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından tescillenmiş olup tüm hakları saklıdır. Sadece web sitemiz, bayilerimizin web siteleri ve izinli iş ortaklarımız üzerinden satışı gerçekleştirilmektedir.

 

3. BİLGİ GİZLİLİĞİ

3.1 detayhost.net, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

3.2 Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda açıklanabilecektir.

 

4. KAYIT VE GÜVENLİK

4.1 Müşteri, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve kullanıcı bilgilendirilmeksizin müşteri hesabı sonlandırılacaktır.

4.2 Müşteri, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden detayhost.net sorumlu tutulamaz.

 

5. İÇERİK BARINDIRMA (WEB HOSTİNG/SUNUCU HİZMETLERİ)

5.1 İçerik barındırma, diğer adı ile web hosting/web sunucusu hizmeti; temel olarak, MÜŞTERİ’nin web sitelerinin ve/veya veritabanın DetayHost sunucularında barındırılarak internet ağı üzerinden yayınlanmasından ibarettir.

5.2 MÜŞTERİ bu Hizmeti kullanarak burada belirtilen şart ve koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. İş bu Sözleşme’nin şartları ve koşullarına bağlı, DetayHost'ın hizmet süresi boyunca, olabilecek makul her türlü kaynağı kullanarak azami devamlılık ve işlerlikte hizmet verecektir.

5.3 MÜŞTERİ, bunlarla sınırlı olmaksızın aşağıdaki bazı durumlarda hizmetlerin erişilemeyebileceğini veya çalıştırılamayacağını kabul etmektedir:

-Mücbir sebepler (deprem, yangın, sel gibi doğal afetler ile sair beşeri afetler),
-Donanım arızaları,
-Periyodik Bakım prosedürleri veya veri merkezinin zaman zaman üstlendiği onarımlar,
-Telekomünikasyon veya dijital transmisyon hatlarında meydana gelebilecek kesinti veya arızalar, kötü niyetli ağ saldırıları, ağ yoğunluğu veya diğer arızalar ile sınırlı olmaksızın DetayHost'ın kontrolü dışındaki veya DetayHost tarafından öngörülemeyen nedenler.

5.4 MÜŞTERİ, DetayHost'ın vermiş olduğu web hosting/sunucu hizmetinde sürekliliği veya kesintisizliği ile ilgili yüzde yüz kontrolünün olmadığını ve bunların garanti edilmediğini kabul etmektedir.

5.5 DetayHost, MÜŞTERİ’ye verilen Hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarf edecektir.

5.6 MÜŞTERİ, işbu Sözleşme’ye konu olan hizmetleri satın almakla veya bir müşteri hesabı oluşturmakla; elektronik posta haberleşmesinde, web yayınlarında ve bu aboneliğe ilişkin her türlü işlemde T.C. yasalarına, kanun hükmünde kararnamelerine, tüzük ve yönetmeliklerine ve genel ahlak ve adaba aykırı davranmamayı, kendisine veya müşterilerine ait web sayfalarının, ftp ve diğer Internet servislerinin içeriğinden tamamen kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.

5.7 MÜŞTERİ, aşağıda belirtilen yasak materyaller üzerine web yayını yapmayacağını ve faaliyette bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aksi halde, aldığı hizmetin sorgusuz sualsiz iptal edileceği ve hiçbir şekilde para iadesi vb. yapılmayacağı konusunda mutabıktır.

 

Yasak materyaller;

 • Topsite’lar
 • IRC script’leri, bot’ları
 • Proxy script’leri/anonimleştiriciler
 • Korsan yazılım/warez
 • Resim Barındırma Script’leri (Photobucket ya da Tinypic benzeri)
 • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/Spam Script’leri
 • Banner-Ad hizmetleri (ticari banner ad döngüsü)
 • Döküm dosyası/Mirror script’ler (rapidshare benzeri)
 • Ticari Ses Yayını (bir ya da iki yayından fazla olanlar)
 • Escrow hesabı/Banka Tahvilleri
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Verilen Sınırsız hizmetler 3. kişilere ücretsiz veya ücret karşılığında dağıtılamaz
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Piyasayı belirleyen bankların programları
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • MUD’ler/RPG’ler/PBBG’ler
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını
 • Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması
 • IRCD (irc server’ları)
 • IRC script’leri/bot’ları
 • Korsan Yazılım/Warez
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/spam script’leri
 • Escrow hesabı
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını
 • Telif hakları ödenmemiş içeriklerin yayınlanması

5.8 Yukarıdaki maddelerde belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivitenin yapılması kesinlikle yasaktır. Aksi halde MÜŞTERİ, aldığı hizmetin sorgusuz sualsiz iptal edileceği ve hiçbir şekilde para iadesi vb. yapılmayacağı konusunda mutabıktır.

5.9 DetayHost servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması durumunda Genel ahlaka ve geleneklere aykırı davranış ve yayınlar yapıyor olmanızdan hizmetiniz kısıtlanabilir veya sonlandırılabilir. Müşteri bunun bilincindedir.

5.10 Müşteri Hesabında kurulu script’lerin/programların güvenli olmasını ve dizinlere erişim izinlerinin gereğince ayarlanmış olmasını temin etmek MÜŞTERİ sorumluluğundadır.

5.11 İlgili tüm ekipmanı, şebekeleri ve şebeke aygıtları dahil DetayHost hizmetleri, sadece izin verilen Müşteri kullanımı içindir. DetayHost sistemleri tüm hukuka uygun gerekçelerle izlenebilir ve bu gerekçelere kullanımın izinli olduğunda emin olmak, sistemin yönetimi, izinsiz erişime karşı korumayı kolaylaştırma ve güvenlik prosedürlerini, sürdürülebilirliği ve işlem güvenliğini doğrulama dâhildir. İzleme esnasında bilgiler izin verilen amaçlar çerçevesinde incelenebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir ve kullanılabilir. DetayHost sistem(ler)inin kullanılması bu amaçlar çerçevesindeki izlemeye muvafakat teşkil eder.

5.12 Üçüncü bir kişinin iznini almadan onun şebekesine ya da sistemine bağlanan her hesap askıya alınabilir. Müşterinin doğrudan kontrolü altında olmayan şebekelere ve sistemlere erişim için söz konusu üçüncü kişiden o yönde yazılı muvafakat alınması zorunludur. DetayHost dilerse üçüncü kişiye ait şebekeye ya da sisteme yönelik erişimin izin dahilinde olduğunun kanıtlanması yönünde belge talep edebilir ve bu tür belgelerin sunulmasını zorunlu tutabilir.

5.13 DetayHost, MÜŞTERİ’nin bütün verilerini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen bünyesinde bulunan verilerde ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Veri yedekleme, MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır. MÜŞTERİ her zaman Web Sitesi ve tüm Web Site içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. MÜŞTERİ tamamen müşteri şifresinin ve hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür.

5.14 MÜŞTERİ, Hesabı veya şifresi kullanılarak hesabı altından yapılan veya site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir. 

5.15 MÜŞTERİ AŞAĞIDA BELİRTİLEN ÖNLEMLERİ ALMAKLA YÜKÜMLÜDÜR;

 • Web sitelerinin ve veri tabanlarının bağımsız arşiv, yedek kopyalarını temin etmek, istemek, saklamak ve korumak. Web barındırma sistemleri, istenmeyen veya ön görülemeyen bazı durumlarda işlevselliğini yitirebilir, zarar görebilir veya veri kaydı yaşatabilir. DetayHost her ne kadar yedekleme konusunda güçlü ve köklü tedbirler almış olsa da, Müşteri tüm web sitesi dosyalarının ve veri tabanlarının yedeklerini tarafınca almak, saklamak ve korumakla yükümlüdür. Aksi durumda, yaşanacak zarar ve ziyandan DetayHost sorumlu değildir. Müşteri bunu kabul, taahhüt ve beyan eder.
 • Web sitelerinin güvenlik, gizlilik ve bütünlüğünü sağlamak ve hesap bilgilerinin gizliliğini sağlamak.
 • Web sitelerinin herhangi bir kayıp veya zarar görmesini önlemek.

5.16 MÜŞTERİ, detayhost.net adresinden almış olduğu tüm hizmetler ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri ödemeyi taahhüt eder. Ücretler ilk sipariş ile peşin olarak tahsil edilir ve aksi belirtilmediği sürece dönem sonunda tekrar talep edilir.

 

6. DİĞER ŞARTLAR VE KOŞULLAR

6.1 MÜŞTERİ, DetayHost'ın ve diğer müşterilerinin, ayrıca tüm DetayHost ürünlerinin ticari itibarına, saygınlığına ve prestijine zarar verecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını, bu gibi durumların tespiti halinde, müşteri hesabının ve bağlı tüm ürün ve hizmetlerinin sorgusuz/sualsiz iptal edileceğini, herhangi bir iade ödemesi yapılmayacağını, ve bu durumdan kaynaklı DetayHost ve müşterilerinin gördüğü tüm zarar ve ziyanları tazmin ve temin edeceğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

6.2 MÜŞTERİ, DetayHost'ın hizmetlerinin kullanılmasından doğacak her tür hak talebine karşı, DetayHost'ın gördüğü tüm zarar ve ziyanı tazmin edeceğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

6.3 Talep eden her kim olursa olsun DetayHost'ın hizmet vermeyi reddetme, müşteri tarafından sergilenen olumsuz (mobbing) davranışlar ile DetayHost yetkili ve personellerinin çalışma performansını olumsuz yönde etkileyecek davranışlar karşısında, Müşteri'nin ürün/hizmetlerinin kalan kullanımlarına tekabul eden tutarlarını ücret iadesi gerçekleştirmek suretiyle, tüm ürün/hizmetleri ile müşteri hesabını iptal etme hakkı saklıdır. MÜŞTERİ, bunu kabul ve beyan eder.

6.4 DetayHost, MÜŞTERİ’nin banka havalesi yolu ile ödemeyi seçmesi durumunda sipariş esnasında belirtilmiş olunan DetayHost'a ait banka hesabına, MÜŞTERİ bilgilerinde belirtilen kişi ya da kurum adına açılmış hesaptan havalenin gerçekleşmesi sonucu DetayHost, hizmet aktivasyonunu yapar ve MÜŞTERİ’yi bilgilendirir. Ödemelere ait tüm masraflar MÜŞTERİ’ye aittir.

6.5 Dönemsel tüm ürün ve hizmetler, en geç hizmet bitiş tarihi itibarı ile ödeme yapılmamışsa, durdurulur. Duraklama süresini müteakiben üç (3) gün içerisinde ödeme yapılmayan ürün ve hizmetler, sistemden kalıcı olarak silinir ve hiçbir sorumluluk kabul edilmez. MÜŞTERİ, bunu kabul ve beyan eder.

 

7. TEKNİK DESTEK

7.1 DetayHost, Müşteri'nin ürün/hizmet alım tarihinden itibaren, ürün/hizmet'in kendinden oluşan hatalar ve sorunlar karşısında "ücretsiz destek" sağlayacağını kabul ve beyan eder. İlgili ürün/hizmet'e Müşteri tarafından sonradan yapılan müdahaleler ile oluşan sorunlar, bu kapsamın dışındadır. Bu gibi durumlarda çözüm olarak ilgili ürünün DetayHost tarafından verilen standart halinin tekrar temin edilmesi, sisteme kurulması ile çözümlenir. Müşteri bunun bilincinde olup kabul ve beyan eder.

7.2 Müşteri, "Web Yazılımları" hizmeti alanında, DetayHost'dan almış olduğu ürün/hizmet'in sorunsuz çalışması için gereken her türlü donanımı temin etmek ve devamlılığını sağlamak ile yükümlüdür. Bu donanımlar temel düzeyde, Müşteri'ye satın alım öncesi ve sırasında beyan edilmiştir. Bazı ürün/hizmetlerde temel düzeyin üzerinde bir takım donanımsal ve yazılımsal ek özellik gerektirebilir. Müşteri, bu gibi durumlarda DetayHost'ın ek olarak beyan ettiği özelliklerin de temin edileceğini kabul ve beyan eder.

7.2 Müşteri, satın aldığı tüm ürün ve hizmetlerin "standart işleyişi dışında kalan" tüm hususlar için, ücreti mukabilinde destek hizmeti alacağını, DetayHost'ın bu gibi durumlarda iş yoğunluğuna bağlı olarak, ücreti mukabilinde olsa da bazı durumlarda destek hizmeti veremeyeceğini Müşteri, kabul ve beyan eder.

7.3 Müşteri, tüm destek taleplerini detayhost.net web sitesi üzerinde bulunan "teknik destek sistemi" üzerinden ileteceğini, bunun dışında destek hizmeti alamayacağını kabul ve beyan eder.

7.4 Müşteri tarafından oluşturulan tüm destek talepleri, iş yoğunluğuna bağlı olarak 24 saat içerisinde DetayHost tarafından yanıtlanacaktır.

 

8. MÜCBİR SEBEP

8.1 Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

 

9. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

9.1 İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

 

10. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

10.1 detayhost.net, dilediği zaman sitede sunulan ürünleri ve hizmetleri  işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip ve kontrol etmek kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

 

11. TEBLİGAT

11.1 İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, detayhost.net'nin bilinen e-posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

 

12. DELİL SÖZLEŞMESİ

12.1 Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

 

Sunucular

Sunucu yapılandırmaları müşteriye ait olup DetayHost tarafından oluşmayan hiçbir soruna müdahale edilmemektedir. Sunucular full kontrollü bir şekilde standart yapılandırmalar ile kurulur ve teslim edilir. Müşteri dilerse sunucu optimizasyon hizmeti satın alarak sunucusunu DetayHost teknisyenleri ile yapılandırabilir.

Sipariş teslim süreleri maksimum 24 saattir.

 

Hosting

Static IP Sorumlulukları

Ek bir IP adresi almayan müşterilerimiz sabit olarak paylaşımlı IP adresi kullanmaktadır. Paylaşımlı IP adreslerinde oluşabilecek Blacklist sorunlarından DetayHost sorumlu tutulamaz. IP Blacklist'e girmesi durumunda firmamız öncelikle Blacklist'ten çıkma işlemlerini gerçekleştirir.

DetayHost blacklist'e düşen müşteriyi belirleyip bununla ilgili bildirim yapar. Bu bildirime 24 saat içerisinde cevap alınmadığı takdirde müşterinin hizmeti askıya alınır.

 

Reseller/Bayi: Müşteri Sorumlulukları

Reseller müşterileri kendi müşterilerinden sorumludur. Kesinlikle Reseller müşterilerin müşterilerine DetayHost destek vermemektedir. Reseller müşterileri kendi müşterilerinin güvenliklerinden, içeriğinden ve işletmesinden sorumludur. Reseller hizmetinin sonlandırılma isteği 7 gün öncesinden bildirilmelidir. Reseller hizmeti minimum 1 ay verilmektedir. Reseller kendi müşterilerinin hizmetlerini yedeklemek ve bunu muhafaza etmekle hükümlüdür.

 

Paket Değişikliği

Web Hosting veya Reseller Hosting müşterileri dilediğinde satın aldığı paketleri satın alma süresi içinde yükseltebilir veya düşürebilir. Müşteri paketini yükseltmek istediğinde, satın aldığı paket ve geçmek istediği paket arasındaki fiyat farkını öder, satın aldığı paketten daha düşük bir pakete geçmek istediğinde DetayHost tarafından kendisine paket sunulur.

 

Tolerans Edilmeyen İçerikler

Toplu halde atılan Spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine tolerans gösterilmemektedir.

DetayHost'a ait olmayan bir sunucudan Spam mail gönderip, reklamı yapılan siteyi sunucularımızda kesinlikle barındırılamaz. Herhangi bir hesabın IP adresi Spam kara listelerine hesap sahibi yüzünden girmesi durumunda hizmet askıya alınacaktır.

DetayHost kullanım sözleşmesine uymayan herhangi bir siteyi, hesabı, veri tabanını veya diğer bileşenlerini değiştirme veya kapatma ve kendi durumuna göre acil durumlarda değişiklik yapma haklarını saklı tutmaktadır.

Kamuya, çocuklara veya Türkiye Cumhuriyeti'ne zararlı içerikler yayınlamak kesinlikle yasaktır, çocuk pornosu, Warez, Toplist veya buna benzer algılanan içerikler gibi. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda haber verilmeksizin derhal hesap iptal edilecek ve silinecektir.

DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing vb. türünde saldırılar karşısında sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hizmet geçici olarak askıya alınmaktadır.

 

Uptime/Erişilebilirlik Garantisi

DetayHost %99 uptime garantisi vermektedir. %1 oranı, bir ay içerisinde en fazla üç gün hizmet vermemesi anlamına gelir. Tüm donanımlarımız Türkiye'de barındırılmaktadır. Verimerkezi tarafından kaynaklanan hatalardan DetayHost sorumlu tutulamaz.

Sunucu güncellemeleri gerekli görüldüğünde saat 00:00 ve 07:00 arasında güncellenir. Planlı güncellemeleri DetayHost minimum 1 gün önceden müşterilerine bildirir. Zorunlu ve ya anlık güncellemeleri detayhost.net adresinde yayınlar.

 

Yedekleme

Hosting, Reseller ve Sunucu kullanıcıları kendi yedeklemesinden sorumludur. Yedeklemelerden DetayHost sorumlu değildir. DetayHost yalnızca kendilerinden doğabilecek sorunlarda yedekleme dosyalarını kullanacaktır.

 

Fiyat Değişikliği

Alınan hizmet sözleşme bitene kadar değişmeyecektir. DetayHost döviz artışından dolayı fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Her türlü uyuşmazlıkta Isparta Merkez Mahkemeleri yetkilidir.

 

Ödeme ve İptal İşlemleri

Ödemesi yapılmayan hiçbir hizmet aktif edilmez.

Son ödeme tarihi geçmiş müşterilerimizin hizmetleri gece 00:00'da askıya alınır ve ödeme gerçekleştirilmeden aktifleştirilmez. Süresi dolan hizmetler firma insifiyatine göre 3 gün askıda bekletilir belirtilen gün sonunda ödeme yapılmayan hizmetler tamamen silinir. Yedek sorumluluğu kesinlikle müşteriye aittir. Müşteri bilgi vererek ödeme yapacağını belirtir ise hizmet maksimum 15 gün askıda bekletilir, bekletilen tarihten sonra ödeme yapılmaz ise kullanılan gün hesaplanır ve müşteriye ödeme yapılması için fatura oluşturulur. Son ödeme tarihini 15 gün geçiren ve bildirimde bulunmayan ve hiçbir ücret ödemeyen müşteriler için yasal işlemler başlatılacaktır.

Domainlerde (alan adlarında ) ( yeni kayıt olurken yapılan yazım hataları dahil ) ücret iadesi kesinlikle yoktur.

Tescil edilen alan adları (domain) değiştirilemez ve silinemez.

Tüm Hosting paketlerinde memnun kalmadığınız taktirde 7 gün içerisinde iade yapılabilmektedir.

Alan Adı (Domain), VDS Sunucular, Oyun Sunucuları, Oyun Sunucuları Eklentileri, Fiziksel Sunucular ,SSL Sertifikaları ve Lisanslarda kesinlikte geri iade yapılmamaktadır.

Müşteri bu şartları kabul ederek ve isteyerek ödeme yapabilir.

 

İptal ve İade Şartları:

detayhost.net üzerinden satın alınan ürünlerin/hizmetlerin iade ve değişim koşulları, ürünün veya hizmet alıcısının nihai sahibi ile elektronik ortamda gerçekleştirilen satış ve hizmet sözleşmesi uyarınca aşağıdaki şart ve usullere bağlanmıştır.

1. Hizmet ifasına başlanmamış olması,

2. İadesi talep edilen ürünün ve hizmetin bir başka tüketiciye aynı nitelik ve nicelikle yeniden satılabilir olması,

3. İade talebinin satın almayı takip eden 7 takvim günü içerisinde ürünün veya hizmet alıcısının nihai sahibi tarafından detayhost.net merkezine yazılı olarak bildirilmiş olması,

4. Son 1 (bir) yıl içerisinde aynı ürün ve/veya ürün grubuna mensup diğer ürünler ve hizmetler için ürünün nihai sahibinin daha önceden olumlu sonuçlanmış bir iade talebinin olmaması.

 

İade Talep Edilemeyecek Ürünler/Hizmetler:

Hizmet ifasına başlanması ve/veya iade sonrası bir başka tüketiciye aynı nitelik ve nicelikte yeniden satılamayacak olması ve işin niteliği sebebiyle iadesi mümkün olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir;

Yıllık ödeme yapılan hizmetler,

Alan Adı (Domain) tescil, yenileme ve transfer hizmetleri,

VDS Sunucular,

Oyun Sunucuları,

Oyun Sunucuları Eklentileri,

Fiziksel (Dedicated) Sunucular,

Sunucu Barındırma (Co-Location),

IP Adresi,

Fiziksel Koruma Paketleri,

SSL Sertifikaları ve Lisanslar,

Müşteriye Özel Tasarım, Yazılım Geliştirme Hizmetleri ve Reklam Çalışmalarının, iade hakkı yoktur.

Paket eklentilerinde erişim yetkisi verilmeyen hizmetlerde, bu yetki talebinin reddi sebep gösterilerek iade talep edilemez.

Sanal Sunucu ve ya Kiralık Sunucu gibi kurulum gerektiren hizmetlerin iadesi söz konusu değildir.

Tüm Hosting hizmetlerinde iade bulunmaktadır.

İade işlemi için 7 gün geçiren ücret iade talepleri onaylanmayacaktır.

Onaylanan iade talepleri maksimum 5 iş günü içerisinde gerçekleşir. DetayHost tarafından kaynaklanmayan işlem aksamaları nedeni ile 5 günün geçmesi durumunda iade işlemi iptal olur.

Her müşterinin bir kez iade talebi onaylanır. İkinci kez bilerek ve isteyerek aynı hizmeti satın alıp iade isteyen müşterilerimizin iade talepleri reddedilir.

İade kabul edilen hizmetlerde iade talebinizin onaylanması için DetayHost tarafından kaynaklanan sunucu problemleri ve kesintiler oluşmuş olmalıdır.

DetayHost sunucularında bulundurduğu dosyalardan sorumludur, müşterinin zararlı dosya ve programlarından sorumlu değildir ve bu yüzden iade kabul edilmemektedir.

DetayHost'dan kaynaklanmayan problemlerden dolayı iade talebi kabul edilmez.

 

İade Usulü

detayhost.net, yukarıda açıklanan iade talebine uygun ürünler ve hizmetler için yine yukarıda tanımlanan iade şartlarının sağlanması halinde, aşağıdaki usul ve kurallara bağlı kalmak koşulu ile nihai tüketici talebini takip eden 5 (beş) iş günü içerisinde aşağıdaki iade usullerini uygular.

 

Nakit İadeler

İadesi talep edilen ürün veya hizmet için, ürünün veya hizmetin nihai tüketici isteklerine uygun hale getirilmesinde ve/veya ürünün/hizmetin ilk satış anındaki yalın haline ek, nihai tüketici tarafından talep edilmiş her nevi özelleştirmeler ya da fiili müdahaleler ve/veya uzmanlık gerektiren her nevi teknik hizmetler için ifa edilen ve ifası neticesinde nakdi iadesi mümkün olmayan teknik destek, kargo, banka komisyonu ve detayhost.net tarafından beyan edilen diğer operasyonel bedeller, hizmetin ve/veya ürünün satış anında tahsil edilen bedelinden düşülür ve hak sahibine ödeme şekline göre defaten veya taksitle nakden iade edilir. Her ne sebeple olursa olsun, ücretsiz hizmet veya ürünlerin ya da özel ve/veya genel kampanyalardan kazanılan indirimlerin nakdi karşılığının iadesi mümkün değildir. Alışveriş kredisi olarak iadesi talep edilen ürün veya hizmetlere ilişkin satış bedellerinin, yeniden ürün veya hizmet satın alımı için kullanılmak üzere alışveriş kredisi olarak tahsisi varsa kargo ve diğer üçüncü taraf fiili maliyetleri düşüldükten sonra başka hiçbir kesintiye uğramaksızın nihai tüketici lehine, ürün veya hizmet için ödenmiş satış bedeli üzerinden gerçekleştirilir. Tüketicinin tercihine binaen alışveriş kredi hesaplarındaki tutarların nihai tüketici tarafından nakit olarak geri çekilmesi ve/veya talep edilmesi mümkün değildir.

 

İade Talebinin İletimi

İade talepleri, satın almayı takip eden 7 (yedi) takvim günü içerisinde;

1. İadeye konu olan ürün / hizmet,

2. İade sebebi (varsa),

3. Talep edilen iade şekli (nakdi veya alışveriş kredisi),

detaylarını içeren ve nihai tüketicinin ürünü ve/veya hizmeti kullanmakta olduğu detayhost.net üye hesabından destekt talebi göndermesi sureti ile gerçekleştirilir. İlgili iletişim kanalı dışında ve bu maddede yer alan gerekliliklere uymadan gerçekleştirilen hiçbir iade talebi işleme alınmayacaktır. Taksitli alışverişler, kredi kartı kampanya ve puan kullanımları, hediye çeki ve üçüncü taraf indirimleri ile ilgili usuller hediye çekleri ve her ne nam altında olursa olsun hiç bir indirim uygulaması için iade mümkün değildir ve talep edilemez. Kredi kartı işleminde kesilen banka komisyonları ve kredi kartı programları üzerinden kullanılan puanlar iade edilemez. İade edilemeyen bu meblağlar detayhost.net sorumluluğunda değildir. Kredi kartları ile ilgili uygulamalar banka ve finans kuruluşlarına göre değişkenlik gösterebilir. Yabancı para birimi ile yapılan işlemlerde uygulanacak usul detayhost.net, ürün ve hizmetlerini hangi para biriminden satışa sunuyor olursa olsun, iade işlemlerinde satın alma anında tahsil ettiği TL (Türk Lirası) tutar üzerinden işlem yapacaktır.

 

İade Talebinin Reddi

detayhost.net, daha önceden açıkladığı iade politikalarına ve iade prosedürüne uymayan talepleri reddetme hakkına sahiptir.

 

İade Talebinden Cayma

Nihai tüketici iade talebinden, iade gerçekleşene kadar cayma hakkına sahiptir. Uyuşmazlık ve itiraz hakkı Nihai tüketicilerin itiraz hakkı saklı kalmak üzere detayhost.net iade politikalarında ihtilafa düşülmesi halinde detayhost.net merkezinin bulunduğu ülke kanunları esas alınacak ve hukuksal müeyyidelerin işletim Isparta Merkez Mahkeme ve İcra Daireleri tarafından yürütülecektir. İşbu iade politikaları taraflar arasındaki Hizmet Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçası olup, detayhost.net ile onun ürün ve hizmetleri nezdinde nihai tüketici sıfatı taşıyan şahıs ve/veya kurumlar arasında bağlayıcılık arz etmektedir.

 

Destek Koşulları

Standart Destek

Web sitemiz ve WhatsApp hattımız üzerinden yazılı olarak 7/24 destek alınabilir. 0 (850) 885 0 332 numaralı firma telefonumuzdan sesli olarak müşteri temsilcilerimiz sitemizde belirtilen mesai saatleri aralarında destek vermektedir.

Premium Destek

Premium destek fiyatımız yapılacak işleme göre değişmektedir. DetayHost’ın sunduğu diğer destekler belirtilen seviye ve saat ücreti bazında hesaplanır ve tek kullanımlık alınarak faturalandırılır.

 

Hizmet Taşıma İşlemleri

Firmamız web site yada sunucularınızı ücretsiz olarak bizim sunucularımıza taşımaktadır. Taşıma işleminin garantisini vermemektedir. Bu hizmeti verme zorunluluğundan muaftır. Taşıma esnasında oluşabilecek zararlardan firmamız sorumlu değildir. Yedek sorumluluğu müşteriye aittir.

 

Hesaplar; Verilerin Aktarılması

 

3.1 Müşteri Hesabı: Bu sitenin bazı özelliklerine erişmek ya da bu sitede bulunan hizmetlerin bazılarını kullanabilmek için bir hesap (“Hesap”, “Müşteri Hesabı”) oluşturmanız gerecektir. DetayHost'a, hesabınızı oluşturduğunuzda sunduğunuz tüm bilgilerin doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bu bilgileri doğru, güncel ve eksiksiz tutacağınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. DetayHost'ın, hesap bilgilerinizin gerçek dışı, yanlış, süresi dolmuş ya da eksik olduğuna kanaat getirmesi halinde, DetayHost'ın sadece ve mutlak surette kendi takdir yetkisi dahilinde hesabınızı askıya alma ya da sonlandırma hakkını saklı tuttuğu tarafların malumudur. Sizin yetkiniz dahilinde olsun ya da olmasın hesabınızda gerçekleşecek tüm etkinliklerden sizin sorumlu sayılacağınız ve sınırlama olmaksızın müşteri numaranız/giriş kimliğiniz, şifreniz, ödeme metodu/metotları (aşağıda açıklanmıştır) ve güvenlik bilgileriniz dahil olmak üzere hesap bilgilerinizi mutlaka gizli tutmanız gerekliliği bilgileriniz dahilindedir. Herhangi bir güvenlik ihlali yaşanması ya da Hesabınızın yetkiniz haricinde kullanılması durumunda DetayHost'ı derhal durumdan haberdar etmeniz gereklidir. DetayHost hesabınızın izinsiz kullanılmasından dolayı uğrayacağınız hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır. Bununla beraber, hesabınızın kullanılmasından dolayı neden olduğunuz DetayHost'ın ya da üçüncü kişilerin zararından sizin sorumlu tutulacağınız da bilgileriniz dahilindedir.

 

3.2 Verilerin Aktarımı: DetayHost, hesabınızı oluşturduğunuzda sunduğunuz tüm bilgileri doğru, güncel ve eksiksiz kabul ederek ve Hesap bilgilerinizi doğru, güncel ve eksiksiz tutacağınızı kabul etmek sureti ile gerek yurt içi gerek yurt dışı Emniyet, Savcılık, Mahkeme ve sair mercilerden gelen veya gelebilecek talepler üzerine tüm bilgilerinizi bu kişi veya kurumlarla paylaşabilir. Bu taleplere verilen cevaplarda DetayHost hesabınızı oluşturduğunuz sırada ve akabinde sunmuş olduğunuz tüm bilgi ve belgelerinizin talep eden kişi veya kurumlara verilebileceğini, teknik aksaklıklardan meydana gelebilecek herhangi bir hatalı bir bildirim bakımından herhangi bir hak veyahut talebiniz olmadığını işbu sözleşmenin kabulü ile kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. DetayHost'a gelen “Yasal talepler; Bilgi Talepleri” Emniyet, Savcılık gibi soruşturma makamlarından gelebileceği gibi, mahkemeler gibi DetayHost kovuşturma makamlarından da gelebilir.

 

3.3 Hizmet İç Transferi (Hizmet Devri): DetayHost bazı hizmetlerinde iç transfer (Hizmet Devri) servisi sunmaktadır. Bireysel müşterilerde müşteri hesabı altından transfer edilecek hizmet seçilerek “iç transfer talebi” ile mevcut müşteri TC Kimlik No ve transferin yapılacağı müşteri numarası belirtilerek hizmet transfer isteği başlatılır. Kurumsal müşterilerde ise sadece transferin yapılacağı müşteri numarası belirtilerek hizmet transfer isteği başlatılır. Transferi başlatan müşteriye “Transfer Onayı” bildirimi sistemde tanımlı yetkili e-posta adresine gönderilir. Mevcut Müşterinin onayı ile hizmet transferinin yapılacağı müşteriye istek bildirilir. Müşterinin müşteri hesabı’ndan bu isteği onaylaması ile hizmet transfer işlemi tamamlanır. Hizmet transfer isteğini başlatan müşteri, transfer talebini karşı müşteri onaylamadığı süre içerisinde iptal edebilir. Her iki taraf tarafından onaylanmayan transfer istekleri 5 (beş) gün içerisinde otomatik olarak iptal edilir. Hem Bireysel Müşteri, hem de Kurumsal Müşteri hesaplarında DetayHost öncelikle fatura bilgilerinde yer alan müşteri ad, soyad ve adres bilgilerini gerçek müşteri bilgisi olarak kabul etmektedir. Kurumsal Müşteri hesaplarında fatura bilgilerinde yer alan kurumun tam ticaret ünvanı ve adres bilgileri DetayHost tarafından gerçek müşteri bilgileri olarak kabul edilecektir. Ancak her iki halde de gerek Bireysel gerek Kurumsal Müşteriye verilen Müşteri numarası ve Müşteriye ait şifrelerin üçüncü kişilerle paylaşılması ve bu üçüncü kişilerin kendilerini, DetayHost'a, çalışanlarına, uzaktan destek ekibine müşteri olarak tanıtmaları durumunda ve çeşitli taleplerde bulunmaları halinde DetayHost adı geçen taleplerin yerine getirilmiş olmasından sorumlu tutulamaz. DetayHost her hâlükârda bir hesabın devri için müsait olunup olunmadığı, devrin mümkün olup olmadığı ve devrin tamamlanması için gereken zaman gibi konularda garanti veremez. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan DetayHost hiçbir şekilde sorumlu değildir. Devir işlemi hizmet süresi sonunda devir edilecek hesabın hizmetin ücretini ödemesi ile yapılmaktadır.

 

Uyulması Gereken Genel Kurallar

Aşağıda yer alan kurallar taraflarca kabul, beyan ve taahhüt edilmiştir.

4.1 Müşteri, bu Siteyi ve bu sitede bulunan hizmetler ile sunduğu tüm içerikleri, işbu Sözleşme ve uygulamadaki tüm ulusal ve uluslararası kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak kullanacaktır.

4.2 Müşteri, önceden hususi yazılı izin almaksızın başka bir Kullanıcının ya da başka bir kişi ya da kurumun kimliğiyle siteye girmeyecek ve başka bir Kullanıcıya, şahsa ya da kuruma vekaleti veya yazılı sözleşme veya izin belgesi olmaksızın içerik sunumu yapmayacaktır.

4.3 Müşteri, önceden hususi yazılı izinlerini almaksızın, kullanıcı içeriklerini (aşağıda açıklanmıştır) ya da başka bir kullanıcı, kişi ya da kuruma ait kamuoyuna ifşa edilmemesi gereken ya da bu kişilerin özel hayatlarını ilgilendiren bilgileri derlemeyecek ya da bunlardan yararlanmayacaktır.(kişisel bilgi veriler, özel hayatın gizliliğini ihlal edecek türde bilgi, belge, veri ve kayıtlar)

4.4 Bu Site ve bu sitede bulunan hizmetler ya da içerikler (sadece ve tümüyle DetayHost'ın takdir yetkisine göre belirlenecek olup) aşağıdaki biçimlerde kullanılmayacaktır:

4.4.1 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER, 5651 SAYILI İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUNUN 8. MADDESİ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ:

1. MADDE 8- (1) İnternet ortamında yapılan ve içeriği aşağıdaki suçları oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebebi bulunan yayınlarla ilgili olarak erişimin en-gellenmesine karar verilir:

a) Türk Ceza Kanununda yer alan;

İntihara yönlendirme,

Çocukların cinsel istismarı,

Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma,

Sağlık için tehlikeli madde temini,

Müstehcenlik(adult),

Fuhuş,

Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama,

b)Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar.

4.4.2 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER 5237 SAYILI TÜRK CEZA KANUNU’NUN ŞEREFE KARŞI SUÇLARINI DÜZENLEYEN 8. MADDESİ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ.

Hakaret

MADDE 125. - (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldırı,

4.4.3 BU SİTE VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLER YA DA İÇERİKLER 5237 SAYILI TÜRK CEZA KANUNU’NUN MALVARLIĞINA İLİŞKİN SUÇLARI DÜZENLEYEN 10. BÖLÜMÜ UYARINCA SAYILAN SUÇLARI TEŞKİL EDECEK BİÇİMDE KULLANILAMAZ.

Hırsızlık

MADDE 141. - (1) Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden almak,

Nitelikli hırsızlık

MADDE 142…

(2) Suçun;

c) Bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle,

İşlenmesi halleri.

4.4.4 BUNUN YANI SIRA:

Yasa dışı ya da yasa dışı etkinlikleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda;

Tahkir edici, taciz edici, kötüleyici vesair davranışlarda bulunarak ya da bu davranışları destekleyici ya da teşvik edici tarzda;

Nefret ve düşmanlığa yol açıcı söylemlerde bulunma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu işleme, terörist etkinliklerde bulunma ya da insanlara, hayvanlara ya da mala karşı şiddet uygulama ya da bu fiilleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda hareket etme;

Spam ya da diğer istenilmeyen toplu e-posta gönderme, bilgisayar ya da ağ korsanlığı ya da şifre kırma eylemlerinde bulunma ya da bu fiilleri destekleyici ya da teşvik edici tarzda hareket etme;

Diğer Kullanıcıların, diğer kişilerin ya da kurumların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek;

Diğer Kullanıcıların, diğer kişilerin ya da kurumların özel hayatın gizliliği ya da kişilik haklarını ihlal etmek ya da diğer kullanıcılar, diğer kişilere ya da kurumlara karşı yerine getirmekle yükümlü olduğunuz gizlilik yükümlüklerini çiğnemek;

Bu sitenin ya da bu sitede bulunan hizmetlerin yerine getirilmesini aksatacak tarzda;

Yazılım yada donanımın işlevselliğini bozmak, aşırı kaynak kullanımı, sınırlandırmak ya da bunlara zarar vermek için tasarımlanmış ya da bu tür bozucu ve zararlı etkide bulunabilme özelliğini haiz virüs, solucan, böcek, trojan ya da diğer kod, dosya ya da programları site içeriğine dahil etmek ya da yüklemek; yada

DetayHost ya da DetayHost'ın hizmetleri ile ilgili olarak yanlış ya da yanıltıcı dil kullanmak ya da asılsız ya da küçük düşürücü iddia ya da ithamlarda bulunmak.

4.5 Kaldı ki Müşteri, DetayHost'den hususi olarak yazılı izin almaksızın bu sitenin ya da bu sitede bulunan hizmetlerin, ürünlerin, içeriğin bir kısmı ya da tamamını başkaca bir ortama kopyalayamayacak ya da dağıtamayacaktır.

4.6 Müşteri, bu site ya da bu sitede bulunan hizmetleri ya da bu siteyle ilgili teknolojilerin hiçbir kısmını değiştiremeyecek ya da üzerinde oynama yapamayacaktır.

4.7 Müşteri, DetayHost içeriğine (aşağıda tanımı yapılmıştır) ya da kullanıcı içeriğine, sitenin kendisinden başka bir teknolojiyle ya da başka araçlar vasıtasıyla ya da DetayHost'ın öngöreceğinden farklı yollarla erişimde bulunamayacaktır.

4.8 DetayHost'ın hususi yazılı iznini almaksızın herhangi bir ticari kullanım için DetayHost'ın ilgili teknolojileri de dahil, bu siteyi ya da bu Sitede bulunan hizmetleri kullanamayacaktır.

4.9 DetayHost, dilediği zaman, sınırlama olmaksızın bu Sitedeki fiyatları ve Hizmet bedelleri de dahil olmak üzere bu sitede yer alan herhangi bir hususu ya da bu sitede bulunan hizmetleri değiştirmeye, yenilemeye, belirli bir kısmında değişiklik yapma ya da bunların uygulamasına son verme hakkını saklı tutar.

4.10 DetayHost hizmetlerinin kullanıcı’ya satışı ve teslimi esnasında, hizmet özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcı, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili hizmet kapsamında yer almamasından dolayı DetayHost'den herhangi bir hak veya zarar iddiasıyla tazmin talebinde bulunamaz.

 

DetayHost İçeriğinin ve Sair Kullanıcı İçeriğinin Kullanılması

Yukarıdaki genel hükümlere ek olarak, Bölüm 5’teki hükümler özel olarak DetayHost içeriğini ve DetayHost'ın kurumsal web sitelerine gönderilen kullanıcı içeriğini kullanmanız bakımından da geçerlidir.

5.1 DetayHost İçeriği. kullanıcı içeriği hariç olmak üzere bu sitede ve bu sitede bulunan hizmetlerde yer alan içerik ile sınırlama olmaksızın bunlarda bulunan metin, yazılım, scriptler, kaynak kodu, API, grafikler, fotoğraflar, sesler müzik, videolar ve arayüz özellikleri ile ticari markalar, hizmet markaları ve logolar ("DetayHost İçeriği") daimi olarak DetayHost'ın mülkiyetindedir ya da bunların kullanım hakkı DetayHost'ın sahip olduğu imtiyaz dahilindedir ve bu içerik Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı ülkelerin fikir ve sanat eserlerinin korunması hakkındaki kanuna, marka ve/veya tasarım ve/veya patent korunması hakkında kanun hükmünde kararnamelere -kanunlara ve Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı ülke kanunları kapsamındaki diğer fikri mülkiyet haklarına tabidir.

İşbu Sözleşmeyle telif hakları, markalar, patent ya da tasarım hakları kapsamında hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir. DetayHost, DetayHost İçeriğinde, bu sitede ve bu sitede bulunan hizmetlerde ya da bunlarla ilgili olarak açıkça belirtilmemiş tüm hakları saklı tutar ve işbu Sözleşme ile bu hakların hiçbiri devrolunmaz.

5.2 Kullanıcı İçeriği. Bu sitenin ya da bu sitede bulunan hizmetlerin bazı özellikleri kullanıcıların (a) düşüncelerini, fikirlerini, önerilerini ya da bildirmek istedikleri diğer bilgileri (“Kullanıcı İçeriği”) ya da (b) fotoğraf ve videolar da dahil olmak ancak bunlarla da sınırlı kalmamak üzere edebi, sanat içerikli, müzikal ya da diğer içerikleri (Kullanıcı Sunumları ile birlikte “Kullanıcı İçeriği”) görmesine, göndermesine, yayınlamasına, paylaşmasına, depolamasına ya da bunlarla ilgili işlemler yapmasına olanak verebilecektir.

Bu siteye ya da bu sitede bulunan hizmet kalemlerine kullanıcı içeriği göndermekle ya da kullanıcı içeriğini buralarda yayınlamakla DetayHost'a (i) ya kullanıcı içeriğinin sahibi-sağlayıcısı olduğunuz ve bu nedenle bu içeriği yayınlama hakkına sahip olduğunuz için ya da kullanıcı içeriğinin telif ya da mülkiyet hakkı sahibinden yazılı olarak, bu içeriği kullanmak üzere gerekli dağıtım haklarına, lisanslara, izinlere ve/veya diğer yetkilere sahip olduğunuz için kullanıcı içeriğini bu site ya da bu sitede bulunan hizmetler üzerinden yayınlamak için gerekli tüm haklara sahip olduğunuzu ve (ii) üçüncü kişi haklarını ihlal etmediğiniz beyan ve taahhüt etmektesiniz.

5.3 Güvenlik. Bu sitenin ya da bu sitede bulunan hizmetlerin güvenlikle ilgili özelliklerini (sınırlama olmaksızın DetayHost İçeriği ya da Kullanıcı İçeriğinin kullanımını ya da kopyalanmasını yasaklayan ya da kısıtlayan sınırlandırıcı özellikler de dahil) engellemeyeceğinizi, bunları işlevsiz hale getirmeyeceğinizi ya da diğer yollarla bunların işlev görmesini önlemeyeceğinizi ve bu Sitenin ya da bu sitede bulunan hizmetlerin, DetayHost içeriğinin ya da kullanıcı içeriğinin kullanımını sınırlandırıcı yönde hareket etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

 

DetayHost'ın Kullanıcı İçeriğinden Yararlanması

İşbu Bölüm 6’daki hükümler özel olarak DetayHost içeriğini ve DetayHost'ın kurumsal web sitelerine gönderilen kullanıcı içeriğini kullanmanız için de geçerlidir. Uygulanacak hükümler, konuk olduğunuz web sitelerine gönderilen içerik içinde sahip olabileceğiniz mülkiyet ya da lisans haklarını (fikri mülkiyet hakları da dahil) devretmek gibi bir etkiye sahip değildir ve bunun için öngörülmemişlerdir.

Genel olarak sadece kendi kullanıcı içeriğinizden ya da hesabınız üzerinden sunulan kullanıcı içeriğinizden ve bu içeriğin dağıtılmasından doğan sonuçlardan ve bunun için gerekli şartların yerine getirilmesinden sorumlu olacaksınız.

Kullanıcı Sunumları İle İlgili Olarak:

Sunumlarınızı tümüyle gönüllü olarak ve kendi iradenizle yapacağınızı, Sunumlarınızın herhangi bir gizlilik ilişkisi teşkil etmeyeceğini kabul etmektesiniz.

(Kullanıcı Sunumları haricindeki) Kullanıcı İçeriği İle İlgili Olarak:

Sunuculuğunu DetayHost'ın ya da bir başka hizmet sağlayıcısının yaptığı bir web sitesiniz varsa web sitenize yollanan kullanıcı içeriğinizdeki mülkiyetinizin ya da lisanslı haklarınızın tamamına sahip olmaya devam edeceksiniz.

Bununla birlikte, Kullanıcı içeriğinizi bu siteye gönderir ya da bu sitede yayınlarsanız, Kullanıcı içeriğinin bu sitenin ve işbu sözleşmenin öngördüğü biçimde dahil edilmesi ve kullanılmasına olanak vermek için DetayHost'ın kullanıcı içeriğinize ait fikri hakları ve diğer müseccel hakları kullanması için yetkilendirmiş olursunuz. Buna göre, işbu Sözleşmeyle DetayHost'a; sınırlama olmaksızın bu sitenin tamamının ya da herhangi bir kısmının her türlü ortam ya da format içinde ve her türlü medya kanalı üzerinden hiçbir kısıtlama ya da başkaca bedel olmaksızın ya da size ya da diğer taraflara herhangi bir tebligatta bulunulmasını ya da izin alınmasını gerektirmeksizin promosyonu ve yeniden dağıtımı da dahil olmak üzere bunları kullanmak, çoğaltmak, dağıtmak, bunlardan türetilmiş yeni eserler oluşturmak ya da bunları diğer eserlerle birleştirmek, görüntülemek ya da kullanıcı içeriğinizi bu site ile ve DetayHost'ın (ve bağlı şirketlerinin) ticari faaliyetinde ya da faaliyetlerinde ifa etmek için dünya çapında geçerli, münhasır olmayan ve telifsiz alt lisans hakkı vermektesiniz. Ayrıca, bununla ilgili olarak, size ya da diğer üçüncü taraflara ait her türlü tazminat, ihbar ya da izin alma hakkından da feragat etmektesiniz. Bunlara ek olarak, ayrıca, bu sitenin her bir kullanıcısına, bu Site üzerinden size ait kullanıcı içeriğine ("özel" ya da "şifre korumalı" olarak belirttiğiniz Kullanıcı İçeriği hariç) münhasır olmamak üzere erişme ve bu sitenin ve işbu sözleşmenin işlevleri gereği izin verildiği ölçüde size ait kullanıcı içeriğini kullanma, çoğaltma, dağıtma, bu içerikten türeme eserler oluşturma ve diğer eserlerle birleştirme, görüntüleme ve uygulama hakkı da vermektesiniz. Kullanıcı içeriğinizde sizin tarafınızdan verilen yukarıdaki imtiyaz hakları, size ait bu kullanıcı içeriği bu Siteden çıkarıldıktan ya da silindikten sonra ticari açıdan makul bir süre içinde sona erecektir. Bununla birlikte, Müşteri, DetayHost'ın, siteden çıkardığı ya da sildiği kullanıcı içeriğinin sunucu kopyalarını elinde tutabileceğini (fakat, DetayHost bu içeriği dağıtma, görüntüleme ya da uygulama hakkına sahip olmayacaktır) kabul etmektedir ve bu konuda DetayHost ile mutabıktır.

 

Hesabın İzlenmesi , Durdurulması ve Sonlandırılması

DetayHost kural olarak (DetayHost'ın sunuculuğunu yerine getirdiğini bir web sitesine yollanan ya da bu siteye yollanan) Kullanıcı içeriklerini izlemez, takip etmez. (5651 sayılı Kanun uyarınca) Bununla birlikte, DetayHost içerik izleme hakkını saklı tutar (fakat bunu yapmakla yükümlü değildir) ve Kullanıcı içeriklerinde yer alan herhangi bir unsurun bu Sözleşmeye uygunluğuna ya da bu sözleşmeye uyup uymadığına karar vermek hakkını saklı tutar. DetayHost, işbu sözleşmeyi ihlal edici nitelikte her türlü içeriğin-materyalin yollanmasını ya da yayınlanmasını engellemek amacıyla (ihlal edici materyalin içeriği ve niteliği sadece ve tümüyle DetayHost'ın kendi takdir yetkisi ile belirlenecektir) dilediği her zaman ve önceden bildirimde bulunmaksızın (ister DetayHost'ın sunuculuğunu yaptığı bir web sitesine yollanmış olsun isterse de bu siteye yollanmış olsun) Kullanıcı içeriğinin herhangi bir bölümünü yayından çıkarabilir ve/veya kullanıcıların bu siteye ya da bu sitede bulunan hizmetlere içerik yollamasına ya da yayınlamasına son verebilir. DetayHost, aynı zamanda, herhangi bir Kullanıcının sürekli olarak yasadışı davranışlar gösterdiğine kanaat getirmek için yeterli gerekçeye sahip olması halinde Kullanıcının bu Siteye ya da bu Sitede bulunan Hizmetlere erişim hakkını sonlandırabilir. DetayHost'ın bu Siteye ya da bu Sitede bulunan hizmetlere erişiminizi sonlandırması durumunda, DetayHost, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisini kullanarak, kendisine ait sunucular üzerinde sakladığınız tüm veri ve dosyaları silme veya yok etme hakkına da sahip olacaktır.

Kaldı ki BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun) düzenleyici işlemler ile DetayHost'a yükleyeceği ek mükellefiyetler bakımından da DetayHost kendisinden istenildiği şekilde BTK’nın düzenleyeci işlemlerine riayet ile mükelleftir. Bu mükellefiyetlere riayet etmesini takiben, bu mükellefiyetlere riayet etmesinden sebep Müşterinin ya da kullanıcının her ne nam veya ad altında olursa olsun, DetayHost'den maddi veya manevi tazminat taleplerinde bulunamayacağı tarafların malumudur.

Sözleşmenin herhangi bir sebepten dolayı fesih edilmesi durumunda para iadesi KESİNLİKLE YAPILMAZ.

 

Ek Hakların Saklı Tutulması

DetayHost (i) hizmetlerin sunulmasında ya da ifasında DetayHost tarafından yapılmış olabilecek yanlışları düzeltmek için (alan adı tescilleri dahil) (ii) alan adı tescili sırasında yapılmış olabilecek yanlışları düzetmek ya da alan adı kayıtlarının bütünlüğünü ve sürekliliğini korumak için (iii) uygulamadaki ulusal ve uluslararası kanunlara, tüzüklere ve yönetmeliklere uygunluğu sağlamak için (iv) dava tebligatları da dahil yasal talepleri yerine getirmek için (v) ihtilafların çözümünde verilen kararları yerine getirmek için (vi) lehte ya da aleyhte sonuçlanabilecek hukuk davalarının ya da açılabilecek davaların gereğini yerine getirmek üzere yasal savunma yapmak için ya da (vii) DetayHost ve bağlı şirketleri ile bunların görevlileri, çalışanları ve mümessilleri adına bağlayıcı olabilecek her türlü sivil ya da suç unsuru sorumluluktan kaçınmak için, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisi dahilinde gerekli görmesi durumunda (alan adı tescillerini iptal ya da feshetme hakkı da dahil) hesaplara ya da hizmetlere erişim (ya da denetleme) hakkını geri alma, iptal etme, sonlandırma, askıya alma, kilitleme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.

DetayHost, müşterilere ait her hesabı, aşırı alan, aşırı sistem kaynağı ya da bant genişliği kullanımı açısından denetlemek için gözden geçirme ve izin verilen seviyeleri aşan hesaplara ek ücret uygulama ya da bu hesapları durdurma ve/veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

Müşteri ayrıca, DetayHost tarafından verilen hizmetin gerektiğinde başka bir firma tarafından verilmesini (hizmeti verecek olan işletmecinin değişmesini) kabul etmektedir. DetayHost'a ait ürün ve eklentilerin bir başka firma ile paylaşılmasına kesinlikle izin verilmemektedir.

 

Anti-Spam Politikası , Cezai Şart

Müşteri kesinlikle spam (alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimi) ve/veya Internet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek elektronik postalar (e-mail), Internet kullanıcılarının istekleri dışında ticari reklam elektronik postaları (e-mail) yollayamaz. Buna ek olarak, kendisine ait SMTP sunucusu bulunduran müşteri, DetayHost'dan SMTP hizmeti alsın ya da almasın, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar. Bu tarz gönderimler, DetayHost'a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda DetayHost sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşteri'ye sağlanan servislerde aksamalara sebep olabilmektedir.

Müşteri, DetayHost'ın yukarıda sözü edilen “Anti-Spam Politikasını” okuyup anladığınız ve kabul ettiğiniz konusunda mutabık ve ayrıca, DetayHost'ın, sadece ve tümüyle kendi takdir yetkisini kullanarak spam ya da yetki haricinde toplu e-posta aktarımında bulunduğuna ya da bununla bağlantılı olduğuna kanaat getireceği her türlü hesabı derhal sonlandırabileceğini kabul etmektedir. Ek olarak, gerçek zararın makul düzeyde hesaplanamaması halinde, hesabınızdan aktarılan ya da hesabınızla başkaca yollarla bağlantılı olan her bir spam ya da istenmeyen toplu e-posta gönderimi için DetayHost'a spam ya da mail başına 1,00 Türk Lirası tutarında cezai şart ödemesi yapmayı kabul etmiş bulunmaktadır.

 

Ticari Marka ve/veya Telif Hakkına İlişkin Hak İddiaları

DetayHost fikri mülkiyet haklarının korunmasını desteklemektedir.

 

Üçüncü Kişi Web Sitelerinin Linkleri

Bu site ve bu sitede bulunan hizmetler DetayHost'a ait olmayan ya da onun tarafından yönetilmeyen üçüncü kişi web sitelerine bağlantılar içerebilir. SibedDizayn, üçüncü kişi web sitelerinin içeriği, hüküm ve şartları, gizlilik politikası ya da uygulamaları ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

 

Beyan ve Taahhütlerle İlgili Yasal Uyarı

MÜŞTERİ, BU SİTEYİ VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANIMI İLE İLGİLİ RİSKLERİN KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU VE BU SİTENİN VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİN “OLDUĞU GİBİ”, “KULLANILABİLECEĞİ HALİYLE” VE “TÜM HATALARI İLE BİRLİKTE” TEDARİK EDİLMİŞ OLDUĞUNU ÖZELLİKLE KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

YUKARIDAKİ BEYAN VE TAAHHÜTLERE İLİŞKİN İRADE BEYANI MÜŞTERİ TARAFINDAN GAYRİ KABİLİ RÜCU OLARAK YAPILMIŞ OLUP BU SÖZLEŞMENİN SÜRESİNİN DOLMASINDAN YA DA FESHİNDEN YA DA BU SİTEYİ VEYA BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANMAYA SON VERMENİZDEN SONRA DAHİ GEÇERLİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

 

Sorumluluk Üzerinde ki Sınırlamalar

DetayHost, DetayHost GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI VE MÜMESSİLLERİ HİÇBİR DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI, ARIZİ YA DA KASTİ, ÖZEL YA DA SUÇ UNSURU TEŞKİL EDEN SAİR ZARARLARDAN DOLAYI SİZE YA DA DİĞER KİŞİ VE KURUMLARA KARŞI HİÇBİR DURUMDA SORUMLU OLMAYACAKTIR. BUNLARA EK OLARAK: (I) BU SİTENİN DOĞRULU, TAMLIĞI YA DA İÇERİĞİ (II) BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERİN DOĞRULUĞU, TAMLIĞI YA DA İÇERİĞİ HAKKINDA VE/VEYA BU SİTEDE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLERİN DOĞRULUĞU, EKSİKSİZLİĞİ YA DA İÇERİĞİ (III) BU SİTEDE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLER (IV) HER TÜRLÜ KİŞİSEL SAKATLANMA YA DA MADDİ ZARAR (V) ÜÇÜNCÜ TARAFLARA İZAFE EDİLEBİLECEK HER TÜRLÜ TUTUM VE DAVRANIŞ (VI) SUNUCULARIMIZA İZİNSİZ ERİŞİLMESİ YA DA SUNUCULARIMIZ DAHİLİNDE BULUNAN İÇERİĞİN, KİŞİSEL BİLGİLERİN, MALİ BİLGİLERİN YA DA DİĞER BİLGİLERİN İZİNSİZ KULLANIMI (VII) BU SİTEDEKİ YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERDE BULUNAN HİZMETLERİN KESİLMESİ YA DA SONA ERDİRİLMESİ (VIII) BU SİTEYE YA DA BU SİTE İLE (HİPERLİNKLER, KALIN PUNTOLU REKLAM BAŞLIKLARI YA DA DİĞER TÜRLÜ) BAĞLANTILI SİTELERE YA DA BU SİTELER ÜZERİNDEN YAYILABİLECEK HER TÜRLÜ VİRÜS, SOLUCAN, BÖCEK, TROJAN YA DA BENZERLERİ (IX) ÇOCUKLAR İÇİN ZARARLI, AŞAĞILAYICI, TACİZ EDİCİ, İSTİSMAR EDİCİ HER TÜRLÜ KULLANICI İÇERİĞİ YA DA İÇERİK YA DA PORNOGRAFİK, MÜSTEHCEN YA DA YAYINLANMASI YASAKLANMIŞ DİĞER SAKINCALI İÇERİKLER VE/VEYA DetayHost TARAFINDAN ZARARLI OLDUĞU KONUSUNDA UYARIDA BULUNULMUŞ OLSUN YA DA OLMASIN BU SİTEYİ VE BU SİTEDE BULUNAN HİZMETLERİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLI, YASAL YA DA AKDİ TEMELE DAYANAN YA DA DAYANMAYAN HER TÜRLÜ ZARAR VE ZİYANLARDAN DOLAYI DA DetayHost SORUMLU TUTULAMAZ.

MÜŞTERİ EK OLARAK, DetayHost'ın KENDİSİNE KARŞI OLUŞABİLECEK TÜM SORUMLULUKLARIN TOPLAMININ, İHTİLAF KONUSU HİZMETLER İÇİN ÖDENMİŞ OLAN BEDELİN TOPLAM TUTARINI HİÇBİR DURUMDA AŞAMAYACAĞINI ÖZEL OLARAK KABUL ETMEKTE VE BU KABULÜ BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

 

Ücretler ve Ödeme

DetayHost, hizmet bedellerini, size sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Sipariş üzerindeki ödeme metodunuz, hesabınızda aktif herhangi bir hizmet olduğu sürece geçerli tutulmalıdır.

Site üzerinden hizmet(ler) sipariş ettiğinizde bu siteden satın alınan hizmetler için ödenmesi gereken tüm fiyat ve ücretleri ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Kullanacağınız hizmetler hizmet şartları sona ermeden önce askıya alınmış, sonlandırılmış ya da devredilmiş olsa dahi aksi belirtilmediği sürece ödeyeceğiniz hiçbir ücret ya da bedel geri iade edilmez. DetayHost fiyat ve ücretler üzerinde dilediği her zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve bu değişiklik ya da düzenlemeler bu sitede çevrim içi olarak ilan edilecek ve size ek bildirimde bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecektir.

DetayHost'dan aldığınız bazı Hizmetler için iptal talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet iptal talebinize ilişkin iade süresi 5 (beş) işgünü ile tam bir faturalama dönemi arasında değişebilir. İadelere ilişkin ödemeler ilişkili sipariş sırasında belirttiğiniz ödeme metodu ile aynı kanal üzerinden veya talebiniz üzerine DetayHost müşteri hesabınıza kredi olarak ilgili tutarın yüklenmesi şeklinde yapılabilir. DetayHost bazı hizmetlerini birleştirerek paket ürün, kampanya olarak sunabilir. Kampanyalı paket içerisinde ek “Alan adı Kayıt” hizmetinin sunulması durumunda, hizmet iade işleminde paket içerisinde sunulan alan adı kayıt hizmet bedeli iade tutarına dahil değildir.

Ürüne özel anlaşmada yasaklanmış olduğu durumlar hariç, hizmetler için yapacağınız ödemelerinizi geçerli bir kredi kartı, banka havalesi/EFT ile; ya da DetayHost'ın ücret ödemesi yapmak için yapılandırdığı bir hizmet olan “DetayHost müşteri hesabı kredisinden faydalanarak yerine getirebilirsiniz ("bunların her biri birer "Ödeme Metodudur").

DetayHost hizmetlerinden bazıları "OTOMATIK YENİLEME" seçeneği sunmaktadır. Otomatik yenileme seçeneği detayları hizmet’ten hizmet’e değişiklik gösterebilir. Varsayılan ayar olarak otomatik yenileme seçeneği kullanılan hizmetler için otomatik yenileme seçeneği iptal edilmediği sürece DetayHost yenilenme süreleri geldiğinde hizmetlerinizi otomatik olarak mevcut hizmet süresi ile yenileyecek (örneğin 12 aylık ise 12 aylık, 24 aylık ise 24 aylık) ve DetayHost'ın o tarihte uygulamada olan fiyatları üzerinden sipariş üzerinde belirttiğiniz ödeme metodu yada kredinizde bulunan tutar üzerinden ödemeyi tahsil edecektir.

Sınırlama olmaksızın (i) yenileme seçeneklerinizin ayarlanması ve (ii) kullandığınız Ödeme Metodunun/Metotlarının geçerli ve güncellenmiş olmasının sağlanması dahil olmak üzere hesabınızla ilgili ayarları değiştirmek ve belirlemekle ilgili tüm sorumluluk sadece size aittir. Ayrıca, bunu yapmamanız halinde bu ihmalinizin hizmet kesintisi ya da kaybına neden olabileceğini ve DetayHost'ın bundan dolayı size ya da üçüncü kişilere karşı sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Müşterinin sözleşmeyi yenilemek istememesi halinde 15 (onbeş) işgünü önceden otomatik yenilemeye devam etmemesi gerekmektedir. Bu durumda, DetayHost, müşterinin içinde bulunduğu kullanım dönemini takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır. Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde müşteriye ait DetayHost sunucularında bulunan hizmete ait bütün kayıtlar silinecektir.

Müşterinin DetayHost ile SLA sözleşmesi imzalamış olması durumunda, 30 (otuz) günü aşmış borç bakiyesi var ise, DetayHost SLA’de tanımlanmış olan “Servis Kredisi” geçersiz olacaktır.

 

Tazminat

(i) Bu siteyi ya da bu sitede bulunan hizmetleri kullanmanız; (ii) işbu Sözleşmenin ya da bu sözleşmenin yapısında yer alan kurumsal politikaları ve/veya anlaşmaların hükümlerini ihlal etmeniz ve/veya (iii) sınırlama olmaksızın her türlü fikri mülkiyet hakkı ile müseccel haklar da dahil olmak üzere üçüncü kişi haklarını ihlal etmeniz sonucu DetayHost'ın, DetayHost'ın görevlilerinin, çalışanlarının ve mümessillerinin maruz kalabileceği ya da üstlenmek zorunda kalacakları tüm hak iddialarına, taleplere, masraf ve harcamalara (buna İstanbul Barosunun tavsiye niteliğindeki vekalet ücret çizelgesinde yer alan vekalet ücretleri de dahildir) ve tüm diğer zararlara karşı DetayHost'ı ve çalışanlarını koruyacağınızı, her türlü zarar ve ziyanını tazmin ve telafi edeceğinizi ve sayılan yasal sorumluluklara karşı beri kılacağınızı kabul ediyorsunuz. Bu bölüm kapsamındaki tazminat yükümlülükleri, işbu Sözleşmenin sona ermesinden ya da feshinden ya da sizin siteyi ya da sitede bulunan hizmetleri kullanmaya son vermenizden sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

 

Tazminat Politikası

Tüm DetayHost ® ürün ve hizmetleri teslim edildikten sonra müşteri sorumluluğundadır. Firmamız sorumluluk kabul etmemektedir. DetayHost ®, özellikle satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk ile ilgili tüm garantileri reddeder. DetayHost ® hiçbir durumda, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, özel, tesadüfi, sonuç olarak ortaya çıkan veya başka hasarları da içeren herhangi bir veri kaybı veya veri kaybı veya diğer ticari hasarlardan sorumlu değildir.

Müşteri, DetayHost ®'a, temsilcilerine, müşterilerine, memurlarına ve çalışanlarına karşı makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere herhangi bir talebi, yükümlülüğü, kaybını, maliyetini ve iddialarını DetayHost ®'ı zararsız kılar, tazmin eder, korur ve tutarlar; Gerçekleştirilen veya gerçekleştirilen herhangi bir hizmetten ya da müşterinin, acentelerinin, çalışanlarından ya da atadığı herhangi bir üründen kaynaklanabilecek ya da sonuçlanabilecek herhangi bir yükümlülük. Müşteri, DetayHost ®'ın sunucusu ile bağlantılı olarak satılan veya başka bir şekilde dağıtılan herhangi bir ürünün kişi veya mülke zarar vermesinden doğan yükümlülüklere karşı DetayHost ® 'ı savunmaya, tazmin etmeye ve tutmaya devam etmeyi kabul eder.

DetayHost ®, müşterilerinin çıkarları doğrultusunda sunucularında barındırdığı sitelerden herhangi birine müdahale etme hakkını saklı tutar. Müşteri tarafından üçüncü bir şahsın haklarını ihlal eden veya hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen herhangi bir materyal DetayHost ®'ın sunucusundan müşteriye satılan arızalı ürünleri telif hakkı ihlali. Bu Politikayı ihlal edenlerin tek yetkili DetayHost ® olacaktır.

 

Uyuşmazlıkların Çözümü , Yargı Yetkisi

Yetkili Alan Adı Kayıt Operatörleri ve Uluslararası Alan Adı Uyuşmazlıklarının Çözümü Politikasına tabi ihtilaflar haricinde, işbu Sözleşme, kanunlar arası ihtilaf ilkelerine bakılmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacak ve bu yasalara göre yorumlanacaktır. İşbu sözleşmeden kaynaklanacak olan her türlü uyuşmazlığın çözümünde, tüm dava ve takiplerinde Isparta Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

 

Ünvanlar ve Başlıklar; Bağımsız Taahhütler ve Bölünebilirlik

İşbu Sözleşmenin unvan ve başlıkları sadece atıfta bulunulmasını kolaylaştırmak içindir ve taraflar arasında işbu Sözleşme ile mutabakata bağlanan hususları aksi surette yorumlamak ya da açıklamak için hiçbir biçimde kullanılamaz. İşbu sözleşmedeki her bir beyan ve taahhüt her açıdan ayrı ve bağımsız bir beyan veya mutabakat olarak yorumlanacaktır. Yargı yetkisini haiz herhangi bir mahkeme tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz ya da diğer biçimlerde icra edilemez olduğuna karar verilmesi durumunda, bu sözleşmenin geri kalan hükümleri (ve bu hükümlerin diğer kısımları) bundan etkilenmeyecektir ve kanunen izin verilen geniş kapsamda aynen geçerli ve uygulanabilir kalacaktır.

İş bu belge DetayHost hizmetlerinin kullanımı hakkındaki şartları içerir ve gerekli görülen sözleşme ve belgelere ek yapılabilmektedir.

 

 

Ürün/Hizmet Kullanım Koşulları ve Anlaşmaları

Alan Adı (Domain) Hizmetleri

Alan adı ücretleri alınan yıl için geçerlidir. Minimum tescil süresi 1 yıl (12 ay)'dır. Kampanyalı alınan alan adı ücretleri bir sene sonra alan adının normal fiyatı üzerinden hesaplanarak alınır. O dönem için daha uygun kampanyalı alan adı fiyatı mevcutsa kampanyalı fiyat üzerinden faturalandırılır. Transfer ve yenileme ücretleri tescil ücreti ile farklılık gösterebilir.

Tescil edilen alan adlarında kesinlikle iade bulunmamaktadır. Tescil işlemleri ana register tarafından yapıldığı için alan adı silinemez ve değiştirilemez.

Tescil işlemleri esnasında hatalı girilmiş alan adlarının sorumluluğu müşteri aittir. Tescil tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi maalesef yapılamamaktadır.

Alan adı web sitesini yayına almaz yalnızca o ismi internet ortamından kayıt etmenizi sağlar. Web sitenizin yayına girmesi için web hosting satın almanız gerekir.

Alan adı tescil, transfer ve yenileme ücretleri dolar kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Alan adlarında iade seçeneği bulunmamaktadır.

 

Hosting Hizmetleri

Hosting ve sunucu ücretleri minimum 1 aylık yapılmaktadır, maksimum süre bulunmamaktadır tamamen müşterinin isteğine bağlıdır.

Sunucularımızda yasa dışı (hack, w@rez vb.) içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.

Sunucularımızı dosya deposu olarak kullanmak yasaktır. FTP server'da sadece web site dosyaları barınabilir.

Paylaşımlı hosting hizmetlerimiz sadece site barındırma amacıyla kullanılabilir, upload/download gibi işlemler yapılması yasaktır.

Paylaşımlı hosting hizmetlerimizde toplu mail gönderimi (spam) ve hack / phishing faaliyetleri kesinlikle yasaktır.

Bu şartlara uymayan müşterilerimizin hizmetleri şartlar yerine getirilene kadar askıya alınır. Şartlar belirtilen süre içerisinde yerine getirilmez ise hizmet geri aktif edilmemekte üzere iptal edilir ve bu konularda iptal edilen hizmetlerde iade bulunmamaktadır.

Uzatma ve yıllık ödeme yapılan hosting paketlerinde iademiz bulunmamaktadır.

 

Sunucu Hizmetleri

Sunucularımızda yasa dışı (hack, w@rez vb.) içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.

Sunucu format işlemleri ücretsizdir, müşteri günlük limiti aşmayacak şekilde format hakkından yararlanabilir.

Sunucu içerisine kurulan işletim sistemi değiştirilmek istenir ise ücretlidir. Sitemiz üzerinden destek talebi göndererek bilgi alınabilir.

Sunucu içerisine kurulan yazılımlardan oluşabilecek sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Sunucu hizmetlerinde iade seçeneği bulunmamaktadır.

 

Fiziksel (Dedicated) Sunucu Hizmetleri

Tüm fiziksel sunucular unmanaged'dir. Sanallaştırma ve diğer konularda desteğimiz bulunmamaktadır.

Sunucular üzerinde T.C. Anayasalarına aykırı içerik barındırılamaz.

Verilen 1Gbps network altyapısı, garanti edilen bant genişliği değildir.

Belirtilen fiyatlar hizmet devam ettiği sürece sabit fiyat garantisi altındadır.

Dolandırıcılık ve sahtecilik unsurlarında hizmet uyarılmadan sonlandırılacaktır.

Sunucularımızda toplu mail gönderimi (spam) ve hack / phishing faaliyetleri kesinlikle yasaktır.

Yedek sorumluğu müşteriye aittir.

Fiziksel Sunucularda iade seçeneği bulunmamaktadır.

 

Oyun Sunucusu Hizmetleri

Oyun sunucusu ücretleri minimum 1 aylık yapılmaktadır, maksimum süre bulunmamaktadır tamamen müşterinin isteğine bağlıdır.

Oyun sunucularında format işlemleri ücretsizdir, müşteri günlük limiti aşmayacak şekilde format hakkından yararlanabilir.

Oyun sunucusu içerisine kurulan işletim sistemi değiştirilmek istenir ise ücretlidir. Sitemiz üzerinden destek talebi göndererek bilgi alınabilir.

Oyun sunucusu içerisine kurulan yazılımlardan oluşabilecek sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Sunucu bilgileri teslim edildikten sonra firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Şifre sorumluluğu müşteriye aittir. Sunucu şifreleri 2. bir kişiye verildiğinde yada kişisel bilgisayarlarında alınan güvenliklerin düşük olmasından şifreleri çalınan müşteriler ve sunucularda oluşan zararlardan firmamız sorumlu değildir.

Sunucu içerisine ücretsiz kurulan files, panel, dosya ve packları müşterinin kullanma zorunluluğu yoktur. Ücretsiz hizmetlerden herhangi bir hak talebi yapılamaz.

Ödenen ücret sunucu ücretidir. Müşteri ücretsiz hizmetleri sebep göstererek iade/değişim talep edemez.

Oyun sunucularında yedek sorumluluğu müşteri aittir firmamız kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.

Oyun sunucularında müşterilerin ayda 5 kez files değişikliği hakkı bulunmaktadır. Hakkı dolan müşterilerimiz bir sonraki ayı bekleyebilirler. Hizmet uzatmalarında ya da yenilemelerinde müşterinin yeniden değişiklik yapma hakkı doğmaktadır.

Sunucularımızı dosya deposu olarak kullanmak yasaktır. FTP server'da sadece web site dosyaları barınabilir.

Oyun sunucusu ile birlikte verilen paylaşımlı hosting hizmetlerimiz sadece site barındırma amacıyla kullanılabilir, upload/download gibi işlemler yapılması yasaktır, tespit edilir ise hizmetiniz iptal edilecektir.

Firmamız oyun sunucusu içerisine kurulan files, panel ve eklentiler üzerinde ücretli yada ücretsiz isteğe özel düzenleme yapmamaktadır. Ürün/Hizmet sitemizde nasıl tanıtılıyor ise aynı şekilde kurulmaktadır.

Oyun sunucusu kullanımı hakkında bilgiler müşteriye aittir firmamız temel kullanım hakkında bilgi vermektedir. Bilgi bankamızdan yada YouTube hesabımızdan bu konularda yardım alabilirler.

Hesap yada hizmet devri ve satışı yasaktır. Bundan kaynaklanan sorun ve sorumluluklarıdan müşteri sorumludur firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Oyun sunucularında iade seçeneği bulunmamaktadır.

 

Oyun Sunucusu Eklentileri

Eklenti ücretleri tek sefere mahsustur kullanım hakkında aylık yada yıllık ücret talep edilmez. Alınan eklenti silinir yada bozulur ise yeniden kurulum için aynı şekilde tek sefer kurulum ücreti ödenmelidir.

Auto patcher hizmeti alan müşterilerin patcher hesaplarına yalnızca mini pack yüklenmektedir. Full pack yüklenmesi talep edilir yada ek disk alanı istenir ise ek disk alanı paketi satın alabilir. Auto patcher kullanımı konusunda müşterinin bilgisi var ise patcher bilgileri müşteriye iletilir bilgiler iletildikten sonra oluşan sorunlar firmamız sorumlu değildir. Patcher versiyon değişikliği yapılmamakdır farklı versiyonlara geçiş için müşteri yeni patcher ücretini ödemek zorundadır.

Oyun sunucuları için alınan tasarım hizmetlerimizde bizden kaynaklanan sorunlardan dolayı revize işlemi bulunmaktadır. Müşteriden kaynaklanan sorunlardan 1 kez ücretsiz revize işlemi bulunmaktadır. Oyun adı değişikliği yada files değişikliği sonrası revize işlemi yapılamamakdır. Tasarım hizmetlerinde teslimat süreleri maksimum 48 saattir. Tasarımlar teslim edildikten sonra yedek ve saklama sorumluluğu müşteriye aittir.

Oyun sunucuları için alınan trailer hizmetlerimizde revize işlemi bulunmamaktadır. Video çözünürlükleri 1080P HD formatta .MP4 olarak teslim edilmektedir. Çalışmaların teslimatından sonra çalışmalar üzerinde yaptığınız değişikliklerden dolayı oluşabilecek hatalardan firmamız sorumlu değildir. Çalışmaların proje dosyaları verilmemekte ve paylaşılmamaktadır.

Multi Nesne Market teslim edildikten sonra firmamız sorumluluk kabul etmemektedir. Müşterinin ücretsiz format hakkı bulunmaktadır. Multi Nesne Market'e entegre edilmiş olan ödeme sistemlerinden kaynaklanacak sorunlarda firmamız kesinlike sorumluluk almamaktadır. Sitenizde yapacağınız değişiklik ve düzenlemeler tamamen müşterinin sorumluluğu altındadır. Panel lisansınız tek site için sınırsız olmakla birlikte paketiniz iptal edilirse tekrar kurulum için ödeme yapmanız gerekmektedir. Multi Nesne Market oyunadı.multinesnemarket.com şeklinde teslim edilmekte ve FTP bilgileri müşteriye iletilmemektedir.

Full Client hizmeti sipariş edilirken müşteri hangi filese kurulmasını talep eder ise ona kurulmaktadır. Files değişikliği sonrası Full Client hizmeti iptal olmaktadır yeniden kurulum için müşteri tek sefer kurulum ücreti ödemelidir.

Hile koruması için firmamız hangi hile koruması sağlayıcısı ile anlaşma sağladı ise o hile koruması müşteriye sunulur. Hile koruması sağlayıcısı firmamızı hangi hileleri engellemek için garanti eder ise bizde müşterilerimize o şekilde garanti etmekteyiz. Hile koruması sağlayıcısından oluşan sorunlardan dolayı firmamız sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz.

Forum hizmeti teslim edildikten sonra oluşabilecek tüm sorunlardan müşteri sorumludur. Format ve yeniden kurulum hakkı bulunmamakdır.

Ücretli fileslerde iade bulunmamaktadır. Müşteri sunucu hizmetini iptal etmediği sürece ücretli filesleri kullanabilir, hizmet iptal edilecek ise tekrar kullanım için mutlaka yedek alınmalıdır. Ücretli fileslerde sorun tespit edilir ise müşteri firmamıza sorunu ileterek maksimum 7 gün içerisinde sorunun çözümünü alma hakkına sahiptir. Şikayetler oyun dosyalarının orjinal halinde test edilmektedir, değişiklik yapılan dosyalarda sorun tespiti yapılamamaktadır. İletilen sorunların kısa video yada resimli şekilde iletilmesi gerekir aksi halde kontrol işlemi uzayabilir yada iptal edilebilir. Files kurulup şifreler müşteriye teslim edildikten sonra müşteriden oluşabilecek sorunlardan dolayı firmamız sorumluluk kabul etmemetedir. Ücretli fileslerde Source (SRC) dosyaları paylaşılmamaktadır, müşterilerimiz Source harici tüm düzenlemeleri yapabilir. Pack ve oyun dosyaları açık şekilde iletilmektedir. Tüm fileslerimiz lisanslıdır ve firmamız sunucuları harici kullanılamamaktadır ve kullanımı yasaktır.

Oyun sunucularına ait sistemlerde çıkabilecek hata/bug bildirimleri bize bildirildikten sonra DetayHost şikayet edilen özelliği bir süreliğine veya tamamen filesten kaldırabilir.

DetayHost oyun sunucularına ait kaynak dosyalarının (source) bir kısmını veya tamamını paylaşmaz herhangi bir kaynak dosyası işlemi yapmaz.

Oyun sunucularına ait dosyalar DetayHost'a ait IP blokları dışında çalışmamaktadır.

DetayHost oyun sunucularına ait dosyalarda ürün tanıtım sayfasında (metin2bayi.com.tr) belirttiği özellikleri garanti eder.

Eklenti takası ya da değişikliği yapılamamaktadır, eklentilerin iadesi kesinlikle bulunmamaktadır.

 

DetayHost, istediği zaman Metin2 Files müşterilerinin açıklama yapmadan lisans kesme hakkına sahiptir. Metin2 Files müşterileri, DetayHost marka imajına zarar verebilecek durumda kesintisiz tüm hakları iptal edilir ve iade sağlanmaz.

 

Lisans, Modül ve SSL Sertifika Hizmetleri

Firmamızın tüm lisansları yurtışı lisans sağlayıcılarından temin edildiği için iade bulunmamaktadır.

Lisans ücretleri dolar kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Tüm modüller lisanslı olup yıllık güncelleme ve destek ücreti alınmaktadır.

Modüller müşteriye teslim edildikten sonra iade bulunmamaktadır.

Firmamızın tüm SSL Sertifikaları yurtışı sağlayıcılardan temin edildiği için iade bulunmamaktadır.

SSL Sertifika ücretleri dolar kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir.

SSL Sertifika kurulumları firmamız tarafından yapılmaktadır. Sertifika paylaşımlı IP adreslerine kurulamamaktadır. Özel IP Adresi ile birlikte satın alınmalıdır.

 

***ÖNEMLİ HATIRLATMA***

Firmamızdan hizmet almak isteyen müşterilerimiz mutlaka koşullara uymalı uymak istemeyen müşterilerimiz için lütfen ödeme yapmamaları önemle rica olunur.

Bu koşulları kayıt olurken her müşteri kabul edip kayıt olabilmektedir kabul etmeyen müşteriler kayıt olamaz ve hizmet alamazlar. Koşulları kabul edip daha sonra koşullara uymayan müşterilerimize gerekli yaptırımlar uygulanacak olup kesinlikle iade yapılmayacaktır.Giriş Yap Kayıt Ol
Top